Stop stereotypowi kobiety w mediach!


Wyraziste policzki, gładka cera, wąska talia, nogi długie do nieba. Są to cechy stereotypowej kobiety w mediach. Rzadko możemy zobaczyć siwy włos, nadwagę czy szparę między zębami. Niestety obrazek medialnej Wenus oczekujemy zobaczyć w życiu codziennym. Wiele z nas dąży do wyglądu niczym z okładki Vogue. A dlaczego? Schemat jest prosty: widząc zdjęcia chudych modelek samoocena wielu kobiet spada, a pojawia się lawina kompleksów i wyrzutów sumienia pt. "Jak mogłam zjeść croissanta zamiast lekkiej sałatki?".
#iamallwoman to ruch walczący ze stereotypem kobiety w mediach. Cały projekt nosi nazwę "All Woman Project" i ma na celu zmianę oczekiwań. Kierowany jest przede wszystkim w kierunku modelingu, który jest zamknięty na typy kobiet innych niż Kate Moss czy Anja Rubik. Z zamkniętymi drzwiami tego świata spotkała się jedna z założycielek fundacji Charli Howard, brytyjska modelka, z którą zerwano kontrakt z powodu za wysokiej wagi pomimo rozmiaru XS. 
Problem jednak dotyczy nie tylko wagi, ale i wieku, poglądów, koloru skóry, wzrostu. W końcu nie każdy rodzi się perfekcyjny, a przecież moda jest dla wszystkich, każdy z nas może kupić nową kolekcję. Więc dlaczego ubrania mają być promowane przez "perfekcyjne" klony? 
Zapraszam Was do obejrzenia filmu i zdjęć promujących ruch.
A jakie jest Wasze zdanie na temat #iamallwoman?  

19 komentarzy :

 1. Zgadzam się z tym co napisałaś szufladkowanie piękna w jakikolwiek kategoriach jest całkowicie pozbawione sensu. Piękno jest pojęciem względnym. Każdy postrzega piękno przez zupełny inny pryzmat. A media kreują tylko ten chory wizerunek "pięknych kobiet"

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękno to pojęcie względne tak jak napisała Moniś w komentarzu wyżej. Trzeba dbać o własne zdrowie, bo kosztem wyglądu można przestać mieć i jedno i drugie po dłuższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądry wpis, zgadzam się z Tobą w 100%. W dzisiejszych czasach większość dziewczyn zatraca się w stereotypowej posturze "piękna", to bardzo szybko gubi. Przecież nie trzeba wyglądać jak z okładki i być pięknym, inteligentnym czy posiadać najnowszą kolekcję..

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety w dzisiejszych czasach tak jest wszędzie...
  Moim zdaniem każdy jest piękny i zasługuje na równe traktowanie.
  Oczywiście są osoby, którym nie odpowiada ich wygląd czy waga, ale to już od nich zależy czy to zmienią czy nie.
  Super wpis!

  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna sprawa. Zgadzam się w calości z postem! :)

  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 6. Stereotypy opanowały nasze myślenie , całkowicie sie z Toba zgadzam. Mądre słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma jednego ideału piękna. :) Są gusta i guściki.

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W 100% zgadzam się z wpisem ..

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja to jestem zdania, że nie powinnyśmy dążyć do ideału, bo tak naprawdę nikt nie jest i nie będzie idealny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z jednej strony się z tobą zgadzam. Każda z nas jest inna i czasami, mimo wielkich starań, nie jesteśmy w stanie "nadgonić braków". Bo jak na przykład niska osoba ma stać się nagle wysoką? Jak ma zagęścić swoje włosy czy powiększyć/zmniejszyć biust?
  Z drugiej strony jednak wysportowane, szczupłe dziewczyny dla niektórych są motywacją, by pracować nad sobą. Nie mówię tu skrajnie wychodzonych modelkach-wieszakach. Ale modelki np Victoria's Secret? Mają idealne ciała, ale tak naprawdę tylko dzięki ciężkiej pracy. I uważam, że takie dziewczyny są raczej godne podziwu, niż ogólnej nagonki, że są za chude, a ich miejsce powinny zająć panie w większych rozmiarach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uważam, że każda kobieta jest piękna na swój sposób i nie ma dziewczyn brzydkich. Nie powinien istnieć jakiś określony kanon piękna. Cudowny blog!

  OdpowiedzUsuń
 12. fajna kampania, jak dla mnie to takie kampanie powinny być pokazywane częściej

  https://skucinskaemi.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja uważam inaczej, własnie dlatego nie każda dziewczyna ma szansę stać się modelką. Na to trzeba mieć warunki. No, bo pomyśl sama... gdyby każda kobieta mogła zostać np.modelką. Na świecie jest już dużo modelek, ale każda z nich musi mieć w sobie to coś. Tylko dziewczyny, które tak naprawdę dążą do celu, mają warunki i predyspozycje się wybiją. Dlatego główną zaletą u niektórych jest ciężka i zawzięta praca i mega zapał w dążeniu do celu.

  http://daruciaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. na ma na świecie ideału :) każdy jest piękny na swój sposób
  http://weronikastaron.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń